Hlavní nastavení

Propojení s GP webpay

Po instalaci a aktivaci pluginu budeme pokračovat s napojením na GP WebPay.

Tento návod vás krok za krokem provede nastavením na straně portálu GP WebPay.

Pro správnou implementaci GP WebPay na váš eshop, budete potřebovat mít podepsanou smlouvu s tímto poskytovatelem. V případě, že máte již vše vyřízené, obdržíte emailem přístupy do testovacího rozhraní.

Níže najdete popsané kroky, které potřebujete pro vytvoření, stažení a nahrání klíčů do GP WebPay prostředí a do WordPressu.

Počítejte s tím, že jakmile uděláte testovací platby (číslo testovací karty budete mít v emialu nebo ji najdete zde) a GP WebPay vám potvrdí, že je vše v pořádku, dostanete nové klíče, opět je nahrajete do prostředí GP WebPay a do WordPressu, upravíte nastavení jmen klíčů v pluginu, vypnete checkbox Test v nastavení pluginu a musíte celý proces zopakovat na provozním prostředí. Podrobný návod níže ↓

 

Přihlášení do testovacího prostředí.

Přihlášení najdete na adrese https://test.portal.gpwebpay.com/portal/anon/login.xhtml, ale i tak vám URL přijde do emailu včetně loginu.

Po přihlášení budete vyzváni k potvrzení údajů a změně vygenerovaného hesla. Na email vám bude zaslán kód pro potvrzení změny.

Pak se znovu přihlásíte a musíte získat veřejný a soukromý klíč.

 

Soukromý klíč

Vytvoření a nahrání soukromého klíče se skládá z více kroků. Nejprve přejděte do sekce Správa klíčů a klikněte na Vytvořit.

V dalším kroku si ke klíči vytvořte libovolné heslo, které si poznamenejte, budete ho dále potřebovat v účtu GP WebPay a při nastavení pluginu viz. Nastavení a možnosti pluginu.

Po vytvoření se klíč stáhne do počítače.

Toret WooCommerce GP Webpay vytvoření soukromého klíče 2

Nyní můžete rovnou klíč uložit do paměti prohlížeče. Vrátíte se do sekce Správa klíčů a rozkliknete si e.shop.

Poté je nutné vložít klíč, který se stáhl do počítače.

Při vkládání soukromého klíče do paměti prohlížeče je vyberte možnost Trvale → přes tlačítko Vybrat soubor vložte stažený klíč → vyplňte heslo, které jste si v předchozím kroku vytvořili  vložte klíč tlačítkem.

Toret WooCommerce GP Webpay vložení soukromého klíče

Následně je nutné pomocí FTP klienta nahrát klíč do adresáře WordPressu, tedy tam, kde je soubor wp_config.php. Poté název klíče bez přípony napište do příslušného pole v nastavení pluginu. Pokud se soubor jmenuje gpwebpay-pvk.key, tak napište gpwebpay-pvk

 

Veřejný klíč

Klíč si stáhnete v sekci Ke stažení pod názvem Testovací veřejný klíč GPE (soubor „GPE_test_public_key.zip“).

Toret WooCommerce GP Webpay veřejný klíč

Po stažení je nutné pomocí FTP klienta nahrát klíč do adresáře WordPressu, tedy tam, kde je soubor wp_config.php. Poté název klíče bez přípony napište příslušného pole v nastavení pluginu. Pokud se soubor jmenuje pvk.jmenuje gpe.signing_test.pem, tak napište gpe.signing_test

Pokračujte na Nastavení a možnosti pluginu

Nastavení a možnosti pluginu

Po napojení na GP WebPay přejděte do jeho nastavení, které najdete ve WooCommerce → Nastavení → Pokladna → GP WebPay.

Toret WooCommerce GP Webpay nastavení pluginu 2

Pojďme si podrobněji popsat jednotlivé kroky:

1.  Povolit/Zakázat – zaškrtnutím tohoto políčka, určíte, zda budou mít zákazníci tuto platební metodu na stránce Pokladna k dispozici či ne

2. Titulek –  zde si můžete upravit název platební metody tak, jak se bude zobrazovat při výběru platební metody na pokladně

3. Popis – v tomto poli můžete pro zákazníka popsat instrukce k platbě

4. Ikona platební metody – pokud chcete vlastní ikonu platební metody, zadejte její URL zde. V Opačném případě je nastavena defaultní ikona z pluginu.

5. Test mód – v tomto checkboxu aktivujete/deaktivuje testovací prostředí

6. Číslo obchodníka – do tohoto pole zadejte číslo obchodníka, které Vám bylo přiděleno

7.  Heslo privátního klíče – zde uveďte heslo, které jste si nastavili při vygenerovaní privátního klíče

8. Jméno privátního klíče –  nejprve nahrajete privátní klíč do složky, kde máte nainstalovaný WordPress. Poté název klíče bez přípony napište sem do nastavení pluginu. Pokud se soubor jmenuje gpwebpay-pvk.key, tak napište gpwebpay-pvk

9. Jméno veřejného klíče –  nejprve nahrajete veřejný klíč do složky, kde máte nainstalovaný WordPress. Poté název klíče bez přípony napište sem do nastavení pluginu. Pokud se soubor jmenuje pvk.jmenuje gpe.signing_test.pem, tak napište gpe.signing_test

10. Povolit způsob dopravy –  pokud chcete povolit všechny způsoby dopravy, ponechejte toto pole prázdné. Případně si můžete definovat pro platební bránu jen některé způsoby dopravy.

11. Povolit GP WebPay pro země – specifikujte, pro které země bude brána dostupná

12. Instrukce – zde napište instrukce k platbě, které se budou zobrazovat na Děkovné stránce a potvrzovacím e-mailu

Po vyplnění údajů nezapomeňte kliknout na tlačítko Uložit změny.

Po nastavení integrace a nastavení pluginu můžete provést testovací platbu s testovací platební kartou:

Číslo karty: 4056070000000008
Platnost karty: 12/2020
CVC2: 200

Po úspěšné integraci e.shopu na testovacím prostředí napište na email gpwebpay@gpe.cz, ze strany platební brány Vám bude zaslán email s postupem pro přechod na produkční prostředí, nové integrační klíče budete muset opět nahrát do prostředí GP WebPay a do FTP, upravíte nastavení jmen klíčů v pluginu a vypnete checkbox Test v nastavení pluginu.

Na obrázku níže vidíme, jak se tato platební možnost i s ikonou zobrazuje na stránce Pokladna.

Toret WooCommerce GP Webpay zobrazení v pokladně

Změna veřejného klíče

Poté, co od poskytovatele služby GP WebPay získáte veřejný klíč, tento bude potřeba změnit. Níže naleznete návod, jak na to.

Testovací platební karta

Používejte do 31.12.2020

Číslo karty: 4056070000000008
Platnost karty: 12/2020
CVC2: 200

 

Používejte od 1.1.2021

4056070000000016, Exp. 2312, CVV2 442

4056070000000008, Exp. 2312, CVV2 992

5213000000000028, Exp. 2312, CVV2 365

5434021016824014, Exp. 2312, CVC2 277