Propojení s GP WebPay

Tento návod vás krok za krokem provede nastavením na straně portálu GP WebPay.

Pro správnou implementaci GP WebPay na váš eshop, budete potřebovat mít podepsanou smlouvu s tímto poskytovatelem. V případě, že máte již vše vyřízené, obdržíte emailem přístupy do testovacího rozhraní.

Níže najdete popsané kroky, které potřebujete pro vytvoření, stažení a nahrání klíčů do GP WebPay prostředí a do WordPressu.

Počítejte s tím, že jakmile uděláte testovací platby ( číslo testovací karty budete mít v emialu ) a GP WebPay vám potvrdí, že je vše v pořádku, musíte celý proces zopakovat na provozním prostředí a v nastavení pluginu vypnout checkbox Test.

Přihlášení do testovacího prostředí.

Přihlášení najdete zde https://test.portal.gpwebpay.com/portal/anon/login.xhtml, ale i tak vám url přijde do emailu.

Po přihlášení budete vyzváni k potvrzení údajů a změně vygenerovaného hesla. Na email vám bude zaslán kód pro potvrzení změny.

Pak se znovu přihlásíte a musíte získat veřejný a soukromý klíč.

Veřejný klíč

Klíč najdete v sekci ke stažení, kde kliknete na odkaz a stáhnete si jej do počítače. Pak jej pomocí FTP klienta nahrajete do adresáře WordPressu, tedy tam, kde je soubor wp_config.php. Název tohoto souboru, bez přípony vložíte do nastavení pluginu, viz. https://woo-gp-webpay.toret.cz/nastaveni-pluginu/

Pokud se soubor jmenuje gpe.signing_test.pem, do nastavení pluginu vložíte jen gpe.signing_test.

Soukromý klíč

Vytvoření a nahrání soukromého klíče se skládá z více kroků. Nejprve půjdete do sekce Správa klíčů a kliknete na Vytvořit soukromý klíč.

Ve formuláři zadáte název klíče a heslo k němu. Název klíče a heslo budete potřebovat v nastavení pluginu, viz předchozí odkaz.

Soukromý klíč se vám stáhne a vy jej pomocí FTP klienta nahrajete do složky WordPressu, stejně jako veřejný klíč. Jeho název vložíte do nastavení pluginu opět bez přípony.

Posledním krokem je nahrání soukromého klíče do GP WebPay. Postupujte pomocí tohoto návodu https://woo-gp-webpay.toret.cz/vlozeni-soukromeho-klice-do-gp-webpay/

Pokud jste udělali vše správně, nyní můžete udělat testovací platbu pomocí GP WebPay.