Vystavování zálohových faktur

V této kapitole si vysvětlíme vystavování zálohových faktur. Nejprve je potřeba vytvořit zálohové faktury v i Dokladu. Zde si po přihlášení přejdete do Prodej – Zálohové faktury – Nastavení.

 

Po rozbalení se Vám objeví následující okno s možnostmi nastavení, které vyplníte dle Vaší potřeby a dáte Uložit.

 

 

 

 

Příklad zálohové faktury

 

 

Po nastavení zálohových faktur v iDokladu je nutné ještě propojit vše s pluginem. Možnosti najdete v administraci v menu po levé straně v záložce Toret plugins – Woo iDoklad

 

 

Zde si můžete nastavit u každé platení metody, či generovat nebo negenerovat zálohovou fakturu pro jednotlivé objednávky. Logicky vyplývá, že by se měla generovat u platebních metod, kde nejsou finance připsány na Váš účet okamžitě nebo jsou složeny v hotovosti, ale je zapotřebí určitý čas pro jejich převod na Váš účet.

V tomto případě se u těchto platebních metod jako Platba na dobírku a Bankovní převod nastaví pro Objednávku stav Čeká na vyřízení (viz obrázek níže) a příslušná zálohová faktura je zákazníkovi automaticky vygenerována a zaslána spolu s potvrzením objednávky e-mailem.

 

 

Odkaz na zálohovou fakturu v potvrzovacím e-mailu.

Jakmile je na Váš účet připsána částka a tím pádem se spáruje platba s příslušnou proforma fakturou, je automaticky vystavena faktura – daňový doklad v iDoladu a ve WooCommerce se stav objednávky změní na Dokončená (viz obrázek níže).

 

 

 

 

Každý zákazník také může kontrolovat stav svých objednávek po přihlášení se ke svému účtu na Vašich webových stránkách po kliknutí na detail objednávky pod Můj účet – Objednávky.