Dokumentace pluginu Toret QR platby

Nacházíte se na stránkách dokumentace pluginu QR platby, který zákazníkům nabízí možnost snadno zaplatit objednávku přes QR kód. 

Instalace pluginu

Po zakoupení pluginu obdržíte emailem licenční klíč a odkaz na stažení zip souboru s pluginem. Detailní návod, jak do WordPress nainstalovat plugin z počítače, najdete zde.

Aktivace pluginu

Po instalaci pluginu si otevřete plugin QR platby, do příslušného pole vložte licenční klíč a tlačítkem aktivujte.

Nastavení bankovních účtů

Po nainstalovaní a aktivaci pluginu pokračujte na jeho nastavení. To se nachází pod kartou Toret plugins → QR platby.

Nejprve je nutné u platebních metod bankovním převodem nastavit informace o účtu.

Plugin je kompatibilní s platební metodou bankovního převodu WooCommerce „bacs“ a také s platební metodou bankovního převodu z pluginů Toret „pnu“.

V nastavení pluginu se zobrazí dostupné platební metody bankovního převodu. Přes tlačítko „Nastavit platební údaje“ dojde k přesměrování na nastavení této platební metody bankovního převodu.

Toret QR platby – nastavení bankovních účtů

V nastavení platební metody bankovního převodu je nutné vyplnit údaje o bankovním účtu.

Toret QR platby – nastavení platební metody bankovního převodu

Nastavení variabilního symbolu

V sekci Variabilní symbol si nastavte zdroj pro číslo objednávky, který bude použit jako variabilní symbol pro platbu převodem.

Toret QR platby -nastavení variabilního symbolu

Plugin QR platby je kompatibilní s pluginy:

  • Custom Order Numbers for WooCommerce
  • Sequential Order Numbers for WooCommerce
  • Toret Order Numbers

Dalším krokem je zvolení úpravy variabilního symbolu.

Variabilní symbol se skládá pouze z číslic a jeho maximální délka je 10 znaků. Pokud používáte plugin pro vlastní číslování, které umožňuje i písmena, je nutné zvolit jednu z následujících úprav.

  • Vynechat písmena: Po nastavení této varianty se Vám propíše do variabilního symbolu číslo objednávky bez písmen.
  • Pouze číslo objednávky ve zprávě: Při tomto nastavení se nepropíše číslo objednávky do variabilního symbolu, ale propíše se do poznámky nebo popisu platby a to včetně písmen, které jsou součástí čísla objednávky.

Úprava a zobrazení QR kódu

V další části nastavení pluginu je možné si přidat vlastní text pod nebo nad QR kód. Případně si můžete QR kód upravit vlastními styly.

Zároveň si můžete povolit/zakázat zobrazení textu u QR kódu na WooCommerce Děkovné stránce nebo v e-mailu s instrukcemi o platbě.

Příklad přidaných textů u QR kódu.

Poznámka k platbě

U boxu Nastavení QR kódu najdete novou položku Zpráva pro příjemce.

Zde si můžete upravit vlastní text, který se automaticky vyplní jako poznámka pro příjemce. V poznámce můžete použít proměnnou $id pro vypsání čísla objednávky.

Příklad: Toret.cz – objednavka: #$id

Maximální délka je 60 znaků (včetně ID objednávky).

Pokud necháte pole prázdné, tak se žádná poznámka do platby nepropíše.

Nastavení popisu pro příjemce u QR platby

Viditelnost QR kódu

QR kód je možné zákazníkovi podle potřeby.

V pluginu lze nastavit zobrazení QR kódu:

  • Na děkovné stránce
  • V emailu odeslaném při stavu objednávky „On hold“
  • V emailu odeslaném při stavu objednávky „Processing“
  • Kombinace těchto možností

Měna účtu

V případě, že používáte na e-shopu více měn a k tomu i více bankovních účtů, můžete si nyní v nastavení pluginu povolit funkci Zobrazit QR kód jen pro vybranou měnu a generovat QR kód určený pro použitou měnu v objednávce.

Na místo zobrazení všech QR kódů pro všechny zadané bankovní účty se zobrazí jen ten QR kód, na který chcete platbu v dané měně uhradit.

Pokud používáte více měn, než máte bankovních účtů, můžete si nastavit i výchozí bankovní účet, který bude u objednávek v nepřiřazené měně použit.

Vlastní děkovná stránka

Výchozí děkovná stránka WooCommerce obsahuje hook pro zobrazení QR kódu. Pokud používáte vlastní děkovnou stránku, která tento hook neobsahuje, QR kód se nezobrazí.

Pokud chcete QR kód zobrazovat i na vlastní děkovné stránce, můžete využít shortcode, který do vlastní děkovné stránky vložíte na místo, kde chcete QR kód zobrazit.

Do své děkovné stránky vložte shortcode: tqr_thankyou_shortcode

Vlastní e-maily

V případě, že používáte vlastní e-maily pomocí pluginu třetí strany nebo máte e-maily upravené, nemusí se QR kód v e-mailu zobrazovat. Pokud je tomu tak, zkontrolujte zda e-maily obsahují hook woocommerce_email_before_order_table, na který je QR kód vázán, a případně hook doplňte v e-mailu na místo, kde chcete QR kód zobrazit.

Zobrazení QR kódu může také blokovat samotný e-mailový klient, který blokuje obrázky z externích zdrojů. Načítání obrázků z externích zdrojů se může povolit na úrovni celého e-mailového klienta nebo na úrovni konkrétního e-mailu. Nicméně toto povolení je na straně uživatelů e-mailu. Blokování obrázků z externích zdrojů plošně neovlivníte.

Přejít nahoru