Nastavení obchodu

V nastavení obchodu v pluginu je nejdříve potřeba vložit do formuláře data, která jste získali ve vašem účtu na Uložence. Více o tom, jak a kde tyto identifikační údaje vygenerovat, najdete zde.

Přejděte si opět do Toret plugins – Uloženka v menu ve Vaší administraci.

Do políček pro API klíč a ID obchodu vložte příslušné údaje.

Pojďme si podrobněji vysvětlit další pole, která je potřeba specifikovat pro nastavení Vašeho e-shopu.

Podací pobočka – Zde vyberte ze seznamu tu pobočku, na které budete zásliky podávat. Vyplňujte ID pobočky

Odesílání zásilky do systému Uloženky – V této možnosti vyberte, při jakém stavu objednávky se tato odešle automaticky do systému Uloženky pro její další zpracování. Doporučujeme nastavit na „Po vytvoření na děkovné stránce“ , aby nedocházelo k problémům

Zobrazení dopravy zdarma – Dalším důležitým krokem je upřesnění, kdy se bude zobrazovat doprava zdarma. V pluginu je ve výchozím stavu nastaveno „Zdarma budou všechny druhy dopravy“. Výběr záleží na tom, jaká si nastavíte kritéria prodeje, např. výše minimálního nákupu, kupóny, atd.

Pokud budete chtít aktivovat a specifikovat cenu za dopravu zdarma později v nastavení a aktivaci doprav, v tomto poli musíte zvolit možnost Definovat pro každou dopravu zvlášť.                                  .

Vypnout odesílání do Zásilkovny – Tato možnost umožňuje vypnutí automatického odesílání objednávek do systému Zásilkovna

 

Váhové navýšení

Tyto dvě položky umožňují, navýšit hmotnost objednávky, pro kalkulaci ceny zásilky.

Pokud prodáváte zboží dle hmotnosti a zákazník si u vás objedná 5 kilogramů kávy, bude se mu v pokladně zobrazovat cena za dopravu do 5kg.

Když k hmotnosti kávy, připočítáte i hmotnost balícího materiálu, dostanete se nad 5kg a Uloženka vám bude účtovat cenu za vyšší hmotnost zásilky. Proto máte možnost stanovit navýšení.

Můžete použít dva druhy výpočtu:

  • násobení – hmotnost krát hodnota koeficientu – 4 * 1.2
  • součet – hmotnost + hodnota koeficientu – 4 + 1.2

 

Nastavení kuzru Eura

Pro SK dopravy, je třeba odesílat do Uloženky cenu přepočítanou na eura. Proto zde můžete nastavit kurz, nebo automatickou aktualizaci kurzu.

Pokud používáte WPML, nebo plugin WOOCS, vše se bude přepočítávat automaticky.