Propojení Comgate s WooCommerce

Comgate payment je platební brána nabízející několik platebních metod. Toret plugin Woo Comgate propojuje tuto platební bránu s Vaším e-shopem, resp. WooCommerce.

Pro správné fungování pluginu musíme nejprve získat ID obchodu, Secure key a propojit obchod s platební bránou na klientském portálu Comgate. Poté jak ID obchodu, tak Secure key zadáme při nastavení platebních metod ve WooCommerce v administraci e-shopu, viz články Nastavení platební metody Comgate a Nastavení Comgate – bankovní převod.

Pojďmě si tedy říci, co je nutné nastavit na portálu Comgate poté, co jste již od společnosti obdrželi ID, secure key a přihlašovací údaje.. Po přihlášení přejděte v menu po levé straně do záložky Nastavení obchodů a vyberte ten, který chcete spravovat (v případě, že je více jak jeden), poté klikněte na Propojení obchodu a nakonec na ikonu oka Náhled.

Objeví se nová obrazovka s následujícím menu.

Jak už jsem zmínili výše, jak identifikátor obchodu, tak heslo (secure key) se nastavuje také ve WooCommerce.

Povolený způsob založení platby zvolte buď BACKEND nebo SIMPLE_REDIRECT.

Velmi důležitá jsou následující pole, kde je potřeba doplnit tyto URL adresy:

URL zaplacený:
http://vas-eshop.cz/?comgate=paid&id=${id}&refId=${refId}

URL zrušený:   
http://vas-eshop.cz/?comgate=delete&id=${id}&refId=${refId}

URL nevyřízený:  
http://vas-eshop.cz/?comgate=failed&id=${id}&refId=${refId}

URL pro předání výsledku platby:  
http://vas-eshop.cz/?comgate=notify

Velmi důležité!!!

Povolené IP adresy:   Zde musí být zadána povolená IP adresa. Pokud ne, nebude platební brána fungovat!!!

Další důležitou věcí než spustíte „ostrou“ verzi plateb přes ComGate je, že budete muset provádět tzv. testovací platby. Seznam všech testovacích plateb naleznete pod Technické připojení – Testovací platby. Máte možnost zadát specifické údaje pro filtraci, pokud nechcete zobrazit všechny, ale hledáte jen nějaké/nějakou konkrétní.

 

Pod záložkou Testovací logy bude také záznam plateb, ale navíc tam můžete najít chyby, kvůli kterým se platba nezdařila.