Woo XML Feeds

Dokumentace pluginu

Generování rozsáhlých feedů

Protože je plugin určen pro WordPress, není tak možné určit, na jakém hostingu a na jakém eshopu bude umístěn. Stávalo se tak, že při větším množství produktů a u slabších hostingových programů, nebyl export xml souboru dokončen.

Generování po částech

Plugin od verze 3.2.6 obsahuje mechanizmus, jenž bere jen učitý počet produktů na jeden běh Ty jsou uloženy do dočasného souboru.

Počet produktů na jeden běh nastavíte v globálním nastavení. Znamená to, že pokud váš hosting nezvládne vygenerovat 1000 produktů na jednou, nastavíte 500 a položky se budou do dočasného souboru ukládat postupně. Jakmile se dočasný soubor naplní, bude jeho obsah přesunut do souboru, jenž odesíláte do srovnávače.

Aktualizace XML feedu není okamžitá!

Příklad:

  • eshop má 5300 produktů
  • hosting zvládne na jeden běh 500 produktů
  • cron soubor nastavíte na 5 minut opakování
  • plugin 11krát uloží položky do dočaného souboru
  • při dvanáctém průchodu přesune data do hlavního souboru
  • vymaže dočasný soubor a začne znovu

Aktualizace feedu tak bude trvat přesně jednu hodinu.

Na druhou stranu, máte jistotu, že jste schopni generovat i feedy s deseti tisíci položek.

Manuální vygenerování feedu

Pokud nechcete čekat, než se vygeneruje soubor znovu pomocí cronu, můžete jej vygenerovat ručně. Krok 1 Nastavte limit produktů na jeden běh pro generování feedu. Zde se musíte rozhodnout, podle toho, kolik máte produktů v obchodě a jak máte kvalitní webhosting. Počet určuje, kolik produktů se vygeneruje do dočasného souboru na jeden cyklus. Krok 2 Otevřete prohlížeč a vložte do něj url php souboru pro generování feedu. Najdete jej v adminstraci a bude vypadat takto:  https://woo-xml-feeds.toret.cz/wp-content/plugins/woo-xml-feeds/feed-heureka-cz.php. Krok 3 Refreshněte stránku ( bude bílá, nic se nebude zobrazovat, pokud ano, jsou to chyby ) a pokračujte tak dlouho, aš zobrazí hlášení – file deleted. Pak již máte znovu vygenerován xml feed a srovnávač jej může načíst.